Select country

For solutions in a specific country please visit your local website

Menu
Shop Logo
BilledeVareinfoModelLagerstatusPris i DKK ekskl. moms
Quickmount bracket fra Mikrotik for universal montering
Monteres på et væg eller masterør
QUICKMOUNT
 
På lager
Login for priser
Passive Gigabit PoE injector, shielded, status LED
Gigabit PoE injector for powering any Mikroik device
RBGPOE
 
På lager
Login for priser
5dBi 2.4GHz Mikrotik Omni Antenna
ACOMNIRPSMA
 
På lager
Login for priser
Quickmount bracket fra Mikrotik for universal montering med pan/tilt
Monteres på et væg eller masterør
QUICKMOUNT-PRO
 
På lager
Login for priser
12V Power Adapter 3A / 36W
2.1 mm DC jack
PSU-12-36W
 
På lager
Login for priser
48V Power Adapter 2A / 96W
2.1 mm DC jack
PSU-48-96W
 
På lager
Login for priser
Mikrotik SFP module with DDM, multi-mode, up to 550 meter
1.25G SFP transceiver with Dual LC connector, 850nm
S-85DLC05D
 
På lager
Login for priser
MikroTik RouterBoard 941-2nD-TC, hAP Lite
2.4GHz 802.11bgn WiFi, Small home AP with four ethernet ports and a colorful enclosure
RB941-2nD-TC
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
24V Power Adapter 4A / 96W
2.1 mm DC jack
PSU-24-96W
 
På lager
Login for priser
Mikrotik SFP module with DDM, single-mode, up to 20km
1.25G SFP transceiver with Dual LC connector, 1310nm
S-31DLC20D
 
På lager
Login for priser
48 to 24V MikroTik Gigabit PoE Converter
Converts 42 - 57 volt 802.3at PoE to 24 volt passive PoE
RBGPOE-CON-HP
 
På lager
Login for priser
R2n Mikrotik 802.11bgn WLAN miniPCI card, ufl
2.4GHz IEEE 802.11b/g/n standard
R2n
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
Mikrotik SFP/SFP+ direct attach cable, 1m
Connect two SFP ports directly without fiber modules
S+DA0001
 
På lager
Login for priser
Mikrotik Gigabit SFP copper module with RJ45
Compatible with most Gigabit SFP ports
S-RJ01
 
På lager
Login for priser
mini-PCI card R52Nm
802.11a/b/g/n performance in both 2GHz and 5GHz bands. MMCX connectors for external antennas
R52n-M
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
Mikrotik SFP/SFP+ direct attach cable, 3m
Connect two SFP ports directly without fiber modules
S+DA0003
 
På lager
Login for priser
MikroTik RouterBoard FTC11, Outdoor Fiber converter
Fiber to Ethernet converter, PoE input 12 - 57V 802.3af/at (No PoE-out supported)
RBFTC11
 
På lager
Login for priser
MikroTik RouterBoard 952Ui-5ac2nD, hAP ac Lite
Dual-band 2.4/5GHz AP, 802.11ac, Five Ethernet ports, PoE-out on port 5, USB for 3G/4G support
RB952Ui-5ac2nD
 
På lager
Login for priser
MikroTik RouterBoard 260GSP, Passive PoE switch
1 x SFT, 4 x PoE Ethernet ports, passive PoE out, same as DC power or PoE-in at port 1, Mikrotik SwOS
RB260GSP
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
Mikrotik SFP+ module, multi-mode, up to 300m
10G SFP+ transceiver with Dual LC connector, 850nm
S+85DLC03D
 
På lager
Login for priser
MikroTik Cloud Router Switch 106-1C-5S, Fiber switch
5 x SFP cages, 1 x Combo port (SFP or Gigabit Ethernet), 400MHz CPU, 128MB RAM, RouterOS L5
CRS106-1C-5S
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik RouterBoard 750Gr3, hEX
5 x Gigabit Ethernet, Dual Core 880MHz CPU, 256MB RAM, USB, microSD, RouterOS L4
RB750Gr3
 
På lager
Login for priser
R52Hn Mikrotik 802.11abgn high-power 2x2 MIMO MiniPCI card MMCX
Mikrotik 802.11a/b/g/n High Power MiniPCI card - 320mw output Atheros AR9220 chipset
R52Hn
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik RouterBoard 750P-PBr2, Outdoor passive PoE switch
5 x Ethernet with 4 x passive PoE ports, 24 volt PSU, 650MHz CPU, 64MB RAM, RouterOS L4
RB750P-PBr2
 
På lager
Login for priser
MikroTik RouterBoard 960PGS, hEX PoE
5 x Gigabit Ethernet with PoE output for four ports, USB, 800MHz CPU, 128MB RAM, RouterOS L4
RB960PGS
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik RouterBoard 951G-2HnD
2.4Ghz AP, 5 x Gigabit Ethernet, USB, 600MHz CPU, 128MB RAM
RB951G-2HnD
 
På lager
Login for priser
MikroTik Cloud Router Switch 106-1C-5S, Outdoor Fiber switch
5 x SFP ports, 10 - 28 volt DC power
CRS105-5S-FB
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik RouterBoard wAPG-5HacT2HnD, wAP, white
Weatherproof 802.11ac Access point
RBwAPG-5HacT2HnD
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik RouterBoard 960PGS-PB, Outdoor PoE switch with SFP
1 x SFP, 5 x Gigabit Ethernet with 4 x passive or 802.3af/at PoE output, 12 - 57 V PoE support
RB960PGS-PB
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik RouterBoard 2011UiAS-RM, rackmount
2 x 5 Gigabit Ethernet, USB, LCD, PoE out on port 10, 600MHz CPU, 128MB RAM, RouterOS L5
RB2011UiAS-RM
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik RouterBoard 411UAHR
miniPCI-e, SIM slot, miniPCI, USB og 802.11n
RB411UAHR
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik RouterBoard 2011UiAS
10 x Gigabit Ethernet, SFP, 2.4GHz 802.11bgn WiFi
RB2011UiAS-2HnD-IN
 
På lager
Login for priser
MikroTik RouterBoard 962UiGS-5HacT2HnT, hAP ac
Dual- band 3x3MiMo 2.4/5GHz AP, 5 x Gigabit Ethernet ports, PoE-out on port 5, SFP, USB for 3G/4G support or storage
RB962UiGS-5HacT2HnT
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik RouterBoard RBwAPR-2nD&R11e-LTE, wAP LTE
Weatherproof WiFi Access point with Build-in international LTE modem
RBwAPR-2nD&R11e-LTE
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Switch 112-8G-4S-IN, Desktop switch
8 x Gigabit Ethernet, 4 x SFP cages, 400MHz CPU, 128MB RAM, RouterOS L5
CRS112-8G-4S-IN
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
Mikrotik SFP+ module, single-mode, up to 10km
10G SFP+ transceiver with Dual LC connector, 1310nm
S+31DLC10D
 
På lager
Login for priser
MikroTik RouterBoard 3011UiAS-RM, rackmount
10 x Gigabit Ethernet, USB 3.0, LCD, PoE out on port 10, 2x1.4GHz CPU, 1GB RAM, RouterOS L5
RB3011UiAS-RM
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Switch CRS112-8P-4S-IN, Desktop PoE Switch
8 x Gigabit Ethernet with PoE-out, 4 x SFP cages, 400MHz CPU, 128MB, RAM, RouterOS L5
CRS112-8P-4S-IN
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Switch 326-24G-2S+RM, Rackmount switch
24 x Gigabit port, 2 x SFP+ cages, dual boot, (RouterOS or SwitchOS)
CRS326-24G-2S+RM
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Router 1009-7G-1C-PC, passive cooling
7x Gigabit Ethernet, 1x Combo port (SFP or Gigabit Ethernet), 9 cores x 1GHz CPU, 1GB RAM, passive cooling case, RouterOS L6
CCR1009-7G-1C-PC
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Switch 328-24P-4S+RM, Rackmount PoE switch
24 port Gigabit Ethernet, 4 x 10Gbps SFP+ ports, dual Boot, PoE output 500W
CRS328-24P-4S+RM
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Switch 326-24G-2S+RM, Rackmount Fiber switch
16 x SFP+ cages, 1 x Gigabit Ethernet, Dual Core 800MHz CPU, 1GB RAM, passive cooling, Dual power supplies
CRS317-1G-16S+RM
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Router 1009-7G-1C-1S+PC, passive cooling
7 x Gigabit Ethernet, 1 x Combo port (SFP or Gigabit Ethernet), 1 x SFP+ cage, 9 cores x 1GHz CPU, 2GB RAM, LCD panel, passive cooling
CCR1009-7G-1C-1S+PC
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Router 1009-7G-1C-1S+, rackmount
7 x Gigabit Ethernet, 1 x Combo port (SFP or Gigabit Ethernet), 1 x SFP+ cage, 9 cores x 1.2GHz CPU, 2GB RAM, LCD panel, Dual Power supplies, SmartCard slot, RouterOS L6
CCR1009-7G-1C-1S+
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Router 1016-12G, rackmount
12 x Gigabit Ethernet, LCD, 16 cores x 1.2GHz CPU, 2GB RAM, 17.8mpps fastpath, Up to 12Gbit/s throughput, RouterOS L6
CCR1016-12G
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Router 1016-12S-1S+, rackmount
12 x SFP cage, 1 x SFP+ cage, 16 cores x 1.2GHz CPU, 2GB RAM, LCD panel, Dual Power supplies, RouterOS L6
CCR1016-12S-1S+
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Router 1036-12G-4S, rackmount
12 x Gigabit Ethernet, 4 x SFP cages, LCD, 36 cores x 1.2GHz CPU, 4GB RAM, 24 mpps fastpath, Up to 16Gbit/s throughput, RouterOS L6
CCR1036-12G-4S
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Router 1036-8G-2S+, rackmount
8 x Gigabit Ethernet, 2 x SFP+ cages, LCD, 36 cores x 1.2GHz CPU, 4GB RAM, 41.5mpps fastpath, Up to 28Gbit/s throughput, RouterOS L6
CCR1036-8G-2S+
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Router 1036-12G-4S-EM, rackmount
12 x Gigabit Ethernet, 4 x SFP cages, LCD, 36 cores x 1.2GHz CPU, 16GB RAM, 24 mpps fastpath, Up to 16Gbit/s throughput, RouterOS L6
CCR1036-12G-4S-EM
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Router 1036-8G-2S+EM, rackmount
8 x Gigabit Ethernet, 2 x SFP+ cages, LCD, 36 cores x 1.2GHz CPU, 16GB RAM, 41.5mpps fastpath, Up to 28Gbit/s throughput, RouterOS L6
CCR1036-8G-2S+EM
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
MikroTik Cloud Core Router 1072-1G-8S+, rackmount
1 x Gigabit Ethernet, 8 x SFP+ cages, LCD, 72 cores x 1GHz CPU, 16GB RAM, up to 120 million packets per second, 80Gbps throughput, RouterOS L6
CCR1072-1G-8S+
 
Bestillingsvare
Kontakt os
Login for priser
Gå til top



Forside Produkter WiFi Trådløst netværk Radio link M2M kommunikation Netværksinfrastruktur Aktiviteter Referencer Profil Kontakt
Gå til indkøbskurv Forhandler Service